אייקידו היא אומנות לחימה יפנית שפותחה בתחילת המאה שעברה על ידי מוריהיי אואשיבה שנקרא גם "או-סנסיי" (Morihei Ueshiba O-Sensei).

שם השיטה "אייקידו", מורכב משלוש מילים,
איי – מפגש / הרמוניה, קי – אנרגיה, דו – דרך.

באימוני אייקידו מתרגלים את הטכניקות בדרכים רבות ומגוונות להגנה מתקיפה של יריב אחד ויותר. באמצעות התרגול לומדים המתאמנים להיות בעלי יכולת הגנה עצמית ולשפר את עצמם מבחינה פיזית ומנטלית.

עיקר הטכניקות באייקידו עוסקות בנעילות מפרקים, ריתוקים ושליטה ביריב. כל זאת תוך מינימום מאמץ ומקסימום שליטה וזרימה.

 

אימוני האייקידו בדוג'ו בונבוקן מתאימים לנשים, גברים ונוער החל מגיל העשרה ומעלה.
הקבוצה שלנו מגוונת מאוד ומכילה מתאמנים אשר לומדים אייקידו כבר כ-20 שנה, לצד כאלו שרק התחילו את דרכם באומנות הלחימה לאחרונה.

הדוג'ו חבר בארגון "אייקיקאי ישראל", והגישה הנלמדת היא אייקיקאי.
סנסיי יוסי נוהג להעשיר את האימונים בתובנות וגישות מעניינות וחשובות נוספות בהקשר לאייקידו, לחימה והגנה עצמית. אחת מאלו היא זו אותה לימד Hirokazu Kobayashi (תלמיד ישיר של מייסד האייקידו) – שהיה חבר בארגון Aikikai עד מותו בשנת 1998, ונשלח לאירופה על ידי או-סנסיי להפיץ את אומנות הלחימה אייקידו.

הייחוד של אייקידו בעולם אומנויות הלחימה הוא שאייקידו מלמד אותנו כיצד להגן על עצמנו ועל אחרים תוך שמירה גם על שלום התוקף (ככל האפשר).

אייקידו היא אמנות לחימה עשירה, עם טכניקות רבות שפותחו על ידי הסמוראים ביפן למטרות הגנה עצמית. האימונים ומתאימים לגברים ולנשים. בתירגול אנו מדמים מצבי התקפה בידיים ריקות והגנה מול התקפות של נשק קר – סכין, חרב ומקל, כשבמהות אפשר להשתמש בטכניקות להגנה עצמית מול כל נשק קר.

ניתן להצטרף לשיעור ניסיון באייקידו באשדוד בימי שני וחמישי, או באשקלון בימי ראשון ורביעי. לתיאום: lurieyosef@gmail.com 052-6449222

אייקידו באשקלון ואשדוד

שיעורי אייקידו מתקיימים באשדוד ובאשקלון.